Žemė gėlėms ir substratai

žemė gėlėms

ŽEMĖS MIŠINYS GĖLĖMS 3 L; 5 L

Universalus juodžemio, durpių substrato ir kompostinės žemės mišinys skirtas kambario ir lauko gėlių bei dekoratyvinių augalų auginimui. Mišinys gaminamas iš žemapelkių durpių ir perpuvusio galvijų mėšlo (tai kartu ir organinė trąša). Žemės mišinyje subalansuotas maisto medžiagų ir mikroelementų kiekis geriausiai tinkantis daugeliui kambarinių ir lauko gėlių, rūgštingumas ph 5,5-6,5. Papildomai augalus reikia tręšti tik praėjus 3-4 savaitėms po persodinimo.

ŽEMĖS MIŠINYS GĖLĖMS 20 L

Zeme 20l
žemė gėlėms

ŽEMĖ GĖLĖMS SU AGROPERLITU 5 L

Agroperlitas maišomas į žemę santykiu 1:5. Tai vulkaninės kilmės uoliena apdorota aukštoje temperatūroje. Kad augalas galėtu laisvai siurbti iš žemės maistingąsias medžiagas bei vandenį, o šaknys neišmirktų ir prie jų galėtų patekti oras, žemė turi būti lengva ir porėta. Agroperlitas – puikus išradimas visa tai įgyvendinti naturaliomis sąlygomis. Jis suteikia žemės mišiniui neprilygstamas savybes, kurių dėka jis pasidaro lengvas ir turi puikias drenavimo, vėdinimo bei geras augalų įsišaknijimo charakteristikas.

KERAMZITAS-DRENAŽINIS GRUNTAS AUGALAMS 2,5 L

Tai aukštoje temperatūroje keptos molio granulės. Jomis išklojamas vazono dugnas maždaug 3 cm sluoksniu. Ant jo supilamas žemės mišinys, į kurį sodinamas augalas. Drenažinis gruntas pagerina drėgmės ir oro apykaitą. Keramzitiniais grūdeliais galima iškloti vazono viršutinį sluoksnį, kuris sulaikys drėgmę, neleis atsirasti pelėsiui.

 

 

 

žemė gėlėms
žemė gėlėms

ŽEMĖ KAKTUSAMS 2l

Sudėtis:
Juodžemis, smėlis, nurūgštintos durpės. Rūgštingumas PH 5,6 – 6,5

ŽEMĖ GĖLĖMS SU AGROPERLITU 3l

Žemė gėlėms su agroperlitu: universalus juodžemio, durpių ir kompostinės žemės mišinys su agroperlitu,   skirtas kambarinių  ir lauko gėlių bei dekoratyvinių augalų auginimui.
         Agroperlitas – puikus priedas žemės mišiniui, auginant gėles ir kitus augalus.
– palaiko drėgmę;
– suteikia dirvai purumo;
– pagerina šaknų kvėpavimą ir įsišaknijimą;
žemė gėlėms
žemė gėlėms

DURPIŲ SUBSTRATAS 20l

Universalus substratas daržovėms ir gėlėms su trąšomis ir mikroelementais.

ŽEMĖ ORCHIDĖJOMS (2,5l, 5l)

PINIJŲ ŽIEVĖS IR KIMININIŲ DURPIŲ MIŠINYS, KURIO SUDĖTYJE YRA VISŲ MAISTINGŲ MEDŽIAGŲ, ATITINKANČIŲ SPECIFINIUS ORCHIDĖJŲ AUGINIMO REIKALAVIMUS

Žaliava: procentinė sudėtis 70% pinijų (italinės pušies) žievės, 30% nedidelio humusingumo kimininių durpių (H2 – H4).

Granulių dydis: stambios.

Tūrininis svoris / tankis 150 kg / m3. pH: 5,5 – 6,5.

Priedų kiekis viename m3:

klintys – 6,0 kg klinčių miltų; trąšos – 1,2 kg NPK 15 – 5 – 12.

Normatyviniai g / m3 duomenys: azotas (N) – 150, fosforas (P) – 60, kalis (K) – 160, kalcis – 1600, magnis (Mg) – 30.

Naudojimas: užpilti gėlių vazoną žeme orchidėjoms, pasodinti augalą, prispausti gruntą ir gausiai palaistyti. Po 2 – 3 savaičių pradėti tręšti augalą trąšomis.

žemė gėlėms
žemė gėlėms

AGROPERLITAS  1L; 2L; 100L

   Puikus mineralinės kilmės priedas žemės mišiniui auginant gėles ir kitus augalus.
  • Dėl geros vandens ir jame ištirpusių komponentų absorbcijos šaknys įsisavina tinkamą jų kiekį.
  • Dėl didelio porėtumo išpurena dirvą ir pagerina šaknų kvėpavimą.
Visa tai sudaro puikias sąlygas šaknų sistemai vystytis.

VERMIKULITAS   2L; 100L

Natūralus mineralas, gaunamas iš susmulkinto ir aukštoje temperatūroje kaitinto žėručio. Vermikulitas labai lengvas, sterilus, bekvapis, netoksiškas, patvarus, Ph 7,0 – 9,5.

VERMIKULITAS NAUDOJAMAS:

     – žemės mišinių ir substratų pagerinimui įmaišoma iki 1\2 tūrio vermikulito. Mišiniai su žeme, durpėmis ir kitais substratais yra pralaidūs orui, geriau laiko drėgmę ir daug lengvesni – idealūs kabantiems vazonams. Vermikulitas sugeria maisto medžiagas, apsaugo jas nuo išplovimo ir palaipsniui atiduoda augalams.

Vermikulitu praturtintuose substratuose augalai daug geriau ir greičiau auga, o laistyti reikia rečiau.

sėklų daiginimui – sėklos sėjamos į gryną ar sumaišytą su durpėmis vermikulitą, truputį sudrėkintą. Pastebėta, kad sudygsta daug greičiau ir daugiau sėklų,lyginant su paprastais substratais.

Plonas vermikulito sluoksnis apsaugo pasėtas sėklas nuo temperatūros svyravimų ir sudaro palankias sąlygas dygimui.

žemė gėlėms

BIOHUMUSAS   5L

 Biohumusas – natūrali, ekologiška trąša. Biohumusą gaminti padeda Kalifornijos raudonieji sliekai (lot. Eisenia fetida). Kuomet sliekai perdirba jiems duodamą maistą, jame esantys baltymai yra suskaidomi ir taip yra pagerinamas jų įsisavinimas. Biohumusas yra 10 – 15 kartų efektyvesnis už mėšlą bei neturi nemalonaus kvapo, kas yra ypač svarbu namų augintojams arba turintiems ekologiškus ūkius / fermas netoli gyvenamųjų teritorijų. Biohumusas sumažina dirvoje esančių nitratų koncentracijos lygį ir padeda atsigauti nualintai dirvai. Biohumuso sudėtyje yra daug mikro maistingųjų medžiagų, vitaminų, enzimų, 18 amino rūgščių bei naudingosios mikro floros. Moksliškai įrodyta, jog lyginant Biohumusą su mėšlu, jame yra iki 100 kartų daugiau naudingųjų bakterijų, kurios atstato dirvos derlingumą. Biohumusas puikiai tinka įvairių daržovių ekologiškam auginimui. Naudojant Biohumusą galima tikėtis nuo 15 % iki 50 % didesnio derliaus, priklausomai nuo augalų rūšies.

EKOLOGIŠKAS KOMPOSTAS   10L; 30L

UAB ‚Mornelis“ Ekologiškas dirvožemį gerinantis kompostas yra pirmasis Lietuvoje pripažintas Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, kaip priemonė tinkama naudoti ekologinėje gamyboje.

Šis kompostas labai gerai vertinamas dažininkų, gėlininkų, šiltnamininkų, nes tai labai puri trąša ir turi daug naudingų maisto medžiagų, kurias augalai lengvai ir greitai pasisavina.

Gerai itręštas kompostu dirvožemis greičiau įšyla, ilgiau išlaiko drėgmę bei jame gausu naudingų mikroorganizmų skatinančių augalų augimą.

Po tręšimo įtaka dirvožemiui išlieka 2-3 metus. Trąšoje nėra augalams kenksmingų priemaišų.

Ekomp 30l
ARKLIŲ MĖŠLO KOMPOSTAS   10L;  30L

Arklių mėšlo kompostas praturtina dirvožemį organinėmis ir augalams būtinomis maisto medžiagomis, naudingų efektyviųjų mikroorganizmų (probiotikų) dėka suaktyvina jame vykstančius mikrobiologinius procesus. Skirtas naudoti lauko, daržo, sodo, šiltnamių ir dekoratyviniams augalams tręšti. Po tręšimo įtaka dirvožemiui išlieka 2-3 metus. Trąšoje nėra augalams kenksmingų priemaišų.